Home » Co je nového » uvodni strana » Adventní zastavení

Adventní zastavení

V sobotu před třetí adventní nedělí jsme se v DiviZně konečně zastavili, abychom si užili adventní nálady blížících se Vánoc. A abychom se zastavili, museli jsme před tím samozřejmě trochu spěchat při všech těch přípravách, ale stálo to za to. Popravdě řečeno jsme se takto, v renesančních stěnách naší školy, sešli v adventu teprve podruhé, protože minulé dva roky jsme se museli „zastavovat“ jiným způsobem, ať už on-line, nebo venku na čerstvém povětří.

Potkali jsme se v modré DiviZnové třídě, kde jsme naše Zastavení zahájili jak jinak než hudbou v podání všech DiviZnových školáků. Pak už se všichni rozeběhli do ostatních školních prostor, aby si užili rukodělných dílniček, které nachystali a vedli DiviZnoví rodiče, učitelé či přátelé. Nechyběl ani obchůdek s výrobky dětí, jejich rodičů i přátel školy. Modrá třída se po zahajovacím vystoupení proměnila v místo setkávání při dobré kávě, čaji, či něčem dobrém na zub. Doslova hitem se zde staly palačinky z rukou našich nejstarších – Peregrínů. V poločase Zastavení tady také vystoupilo rodičovsko – učitelské hudební uskupení Hanba nám.

Letos jsme expandovali i na zámecké nádvoří, kde pod vedením mistra kovářského vznikaly originální lístečky, či kované hřebíky. Pod nově opravenými novorenesančními arkádami zase našla své místo svíčkařská dílna. No a aby malí i velcí kováři a svíčkaři při práci nemrzli, stál na nádvoří i kotel s vánočním punčem.

Závěr Zastavení se odehrál za zpěvu adventních písniček již tradičně v zámecké kapli – srdci školy DiviZna.

Akce se konala za podpory města Kuřimi v rámci dotačního programu Podpora kulturní a spolkové činnosti ve městě Kuřimi pro rok 2022.