Home » Blog » uvodni strana » Co se dělo v DiviZně o prázdninách

Co se dělo v DiviZně o prázdninách

Zatímco si DiviZnoví školáci užívali zasloužených prázdnin, v DiviZně panoval neobvyklý ruch. A co že se tam dělo? Nejstarší z dětí totiž dosáhly druhostupňového věku a tak jsme museli naši školu opět o kus rozšířit. Tentokrát to byl kousek trochu větší, protože aby nám MŠMT druhý stupeň schválilo, bylo nutno zrekonstruovat dvě nové třídy a dobudovat další sociálky. Hlavní stavební práce probíhaly již v květnu a červnu v režii osvědčené stavební firmy, o prázdninách jsme pak za vydatné pomoci učitelů i rodičů brousili, tmelili, natírali, malovali, obkládali, vyměňovali okno, lazurovali, vrtali, přitloukali, montovali, zasklívali a nakonec to všechno i uklízeli.

Na investici do rekonstrukčních prací ve třídách a sociálním zázemí se podílelo město Kuřim svou dotací ve výši 360 000,- Kč, za což mu patří náš srdečný dík.

A protože nejsme troškaři, střihli jsme si v průběhu prázdnin rekonstrukci výtvarné dílny, kde budou probíhat jak výuka dřevořezby (v budoucnu i měditepectví), tak i některé výtvarné a rukodělné kroužky. Zkrátka jsme se vůbec nenudili.

Také jsme pečovali o osiřelou DiviZnovou zahradu (i králíci odjeli na prázdniny za rodinou), aby nám letní sucho nezhatilo to, co jsme zde na jaře vybudovali. Nádrže se 2 000 l dešťové vody z altánové střechy přišly letos opravdu vhod. Posuďte sami.

Všechny DiviZnové prostory si můžete prohlédnout ZDE.