Home » Blog » Nezařazené » DiviZnový altán?

DiviZnový altán?

Na konci listopadu jsme uzavřeli první etapu budování DiviZnové zahrady. Veškeré stromy a keře jsou vysázeny a tak je nejvyšší čas na další krok. Popravdě řečeno jsme již vykročili. Máme smělý plán vystavět v DiviZnové zahradě ALTÁN. Tento by měl sloužit hned k několika účelům.

  • Altán by měl fungovat jako přírodní učebna pro naši školu. Chceme s našimi školáky trávit více času venku a jsou věci, kterým se za pochodu na výletě neučí zrovna dobře. Takže bychom rádi vytvořili místo chráněné před deštěm i sluncem, kde by mohly být stoly a lavice, na kterých by děti mohly pracovat. To vše při maximální variabilitě uspořádání. Každá třída má své specifické potřeby, jimž bychom tak rádi dali prostor.
  • Další funkcí altánu by bylo zázemí pro odpolední DiviZnovou družinu. Místo, kam si mohou děti odložit své věci, kde se mohou nasvačit a v neposlední řadě místo pro tvořivé aktivity. Samozřejmě i tady by altán sloužil jako místo úkrytu před prudkým sluncem, či nenadálou přeháňkou.
  • Altán by měl využít svého umístění v prohlubni zámecké zahrady, kde by společně s blízkým svahem vytvářel jakýsi přírodní amfiteátr. Samotný altán by tak sloužil jako kryté jeviště pro realizaci kulturních aktivit nejenom pro DiviZnové žáky a jejich rodiče, ale i pro širší veřejnost.

A protože bychom rádi, aby zamýšlený altán co nejlépe vyhovoval všem našim potřebám a zároveň splňoval i naše estetické nároky, nechceme v zahradě postavit nějakou typizovanou „budku“. Prvotní návrh altánu vznikl v hlavách DiviZnových učitelů a zakladatelů a nyní čeká na zpracování těmi, kdo rozumí stavařině a dřevostavbám zvlášť.

Další kapitolou tohoto altánového projektu jeho financování. Vzhledem k tomu, že nechceme stavbu úplně všední, ani cena všední nebude. Již teď víme, že se stavba v nákladech vyšplhá ke 400 000,- korununám a proto se intenzivně zabýváme vyhledáváním zdrojů jejího financování.

V tomto okamžiku jsme získali z komunitního grantového programu České spořitely „Dokážeme víc“ ve spolupráci s Nadací Via podporu ve výši 100 000,- korun. Za pomoc při získání tohoto grantu chceme poděkovat kuřimskému místostarostovi panu ing. Janu Vlčkovi MSc., který jako zaměstnanec České spořitelny náš projekt zaštítil.

Dále společně s Nadací České spořitelny a Nadací VIA organizujeme sbírku dalších prostředků na dofinancování celé stavby. Chcete-li nás jakoukoli částkou podpořit, můžete ZDE

Více se o projektu DiviZnové zahrady dozvíte ZDE.