Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Flamenko v DiviZnovém altánu

1 května @ 17:00 - 18:00

Slavnostní zahájení provozu nově vybudovaného DiviZnového altánu.

Za doprovodu flamenkové kytary Petra Víta bude tančit Veronica Vítová Roa

Veronica Vítová Roa prožila pět let ve Španělsku a flamenkový tanec začala studovat u Amalie Rodriguez v Granadě, později u Carmen Alvarez a Virginie Delgado. Její učitelkou byla také dcera slavného tanečníka Manoleteho – Judea Maya. I přes své mládí již vystupovala Veronica na nejrůznějších festivalech : Brněnský podzim, festival Logos v Polsku, festival Epidaurus v Chorvatsku a Stuttgarter Flamenco-Festival, aj.

Petr Vít je nejen aktivním hudebníkem ale také profesorem brněnské konzervatoře a uměleckým ředitelem festivalů Ibérica a Colores Flamencos. Za dlouholetou propagaci španělské kultury obdržel v roce 2014 od španělského krále Dona Juana Carlose I. Čestný kříž řádu za občanské zásluhy. Brněnský rodák a absolvent zdejší konzervatoře pokračoval ve studiu na pražské AMU, jež obohatil ročním stipendiem na vídeňské Hochschule für Musik a později uměleckou dráhou i osobním životem v Rakousku, Jižní Americe či Španělsku. Po úspěších v oblasti klasické kytary začal objevovat zcela jiný hudební svět a očarován flamenkem studoval tento styl přímo v centru dění, ve španělské Andalusii, kde získal stipendium španělského ministerstva kultury. Petr Vít prožil mnoho let v andaluské Granadě, která se stala de facto jeho druhým domovem.

Kromě své koncertní a pedagogické činnosti se Petr Vít věnuje také skladatelské práci, která zahrnuje kompozice pro sólové nástroje, komorní a scénickou hudbu.

Akce proběhne za podpory města Kuřimi v rámci dotačního programu Podpora kulturní a spolkové činnosti ve městě Kuřimi pro rok 2022.

Podrobnosti

Datum:
1 května
Čas:
17:00 - 18:00
Webová stránka:
www.petrvit.com

Pořadatel

Základní škola DiviZna z. ú.

Místo konání

Zahrada kuřimského zámku
Křižkovského 48/2
Kuřim,
+ Google Mapa