Home » Blog » Fotogalerie » Statek » Holasická ptačí pozorovatelna

Holasická ptačí pozorovatelna

Minulý pátek vyrazili DiviZnoví Stavitelé na holasický Statek, aby tady pozorovali ptáčky, o kterých se teď ve škole učí. Vzhledem k mrazivému počasí a napadanému sněhu byl zájem o slunečnicová semínka mezi ptačím osazenstvem Statku opravdu nevídaný. Na krmítcích i na zemi pod nimi se střídalo dvanáct druhů ptáků. A koho že děti viděly: dlaska tlustozobého, zvonka zeleného, sýkoru koňadru, sýkoru modřinku, sýkoru babku, vrabce polního, strakapouda, stehlíka obecného, brhlíka lesního, pěnkavu obecnou, pěnkavu jikovce a čížka lesního.

Naši Stavitelé ptáčky nejen kreslili, ale také i fotografovali.


A tady se můžete pokochat fotkami ze stejného krmítka, které o pár týdnů dříve pořídila DiviZnová kamarádka Ela.

O tom, že holasický Statek nabízí příležitosti k pozorování opeřenců i v létě, se můžete přesvědčit ZDE.