Home » Blog » uvodni strana » Peregrínská výprava na Velkou Moravu

Peregrínská výprava na Velkou Moravu

Ve čtvrtek 30.března jsme vyrazili s našimi Peregríny na dvoudenní dějepisnou exkurzi „Po stopách Velké Moravy“. Nejprve jsme navštívili památník Velké Moravy ve Starém Městě, kde jsme podrobně zkoumali, jak se v době Velké Moravy žilo a které významné osobnosti bychom tehdy mohli, pokud bychom byli v pravou chvíli na pravém místě, potkat. Potom jsme se pěšky vydali k Velehradu. Na cestě nás čekala dvě velmi mimořádná setkání, jejichž mimořádnost nemohl ohrozit ani spustivší se déšť. Pan docent Luděk Galuška nás zasvětil do nejnovějších archeologických výzkumů ve skanzenu Modrá a s Jiřím Pavlicou jsme si v bazilice na Velehradě zazpívali Velkomoravský chorál. Oba se nám zcela nezištně věnovali se zápalem a nadšením pro svou věc a nám tak připravili nezapomenutelný zážitek. Děkujeme za něj. V pátek jsme se vypravili prozkoumat Slovanské hradiště v Mikulčicích s jeho 10 velkomoravskými kostely. Mimo jiné jsme v rámci výukového programu objevovali tehdejší zbraně a válečné taktiky, děti si vyzkoušeli zbroj i střelbu z luku. Domů jsme se vraceli sice unavení, ale plní nových zážitků a hlavně velmi spokojení.