Home » Blog » uvodni strana » Písaři mají zoráno

Písaři mají zoráno

Tak jako každý čtvrtek, i včera naše kamenná škola osiřela. Zatímco nejmladší Malíři vyrazili do DiviZnového lesa vysvobodit stromečky ze zajetí trávy a maliní, nejstarší Zahradníci podrobili důkladně prohlídce přírodní zahradu, kterou budují rodiče spolužáka Martina. Písaři zahájili svou cestu OD ZRNA KE CHLEBU oráním školního políčka na holasickém Statku.

Všichni si mohli po taktovkou paní učitelky Boženky vyzkoušet, jaká dřina by to byla, obrátit všechnu hlínu na políčku jenom rýčem. Většinu orání pak zastal pan učitel David se svým motorovým ořem. Mezi prací na políčku Písaři odbíhali do kuchyně, kde pod vedením paní ředitelky Zuzky připravovali k obědu polévku z místních surovin. Tu pak po povláčení zoraného políčka s chutí spořádali.

Vše se tak skvěle podařilo, včetně exkluzivního počasí letošního babího léta, a tak je políčko připraveno k osetí, tentokrát i za přítomnosti písařských rodičů.

Jak vidno, DiviZnoví Písaři (a Písařky zejména) umí táhnout za jeden provaz