Home » Blog » uvodni strana » Přípravy na dřevořezbu

Přípravy na dřevořezbu

Ve vyšších ročnících se v DiviZně mimo jiné vyučuje i dřevořezba. Toto řemeslo není jenom o dílně a dobrém nářadí, ale i o vhodném materiálu. A právě o dřevě byl tento víkend, kdy se na holasickém Statku sešli DiviZnoví dospělí, aby doplnili zásoby materiálu pro příští roky. Dřevo totiž musí před použitím schnout minimálně dva roky ve vhodné formě a ve správném prostředí.

Největší množství dřeva, které teď čeká na DiviZnové řezbáře je samozřejmě z lípy, která dlátům v dětských rukou neklade příliš velký odpor. Tu jsme přivezli z nedalekého Deblína. Pro choleričtější temperamenty jsme připravili i menší množství třešňového a ořechového dřeva, které jsme dostali v Lelekovicích.

Takže DiviZnoví školáci, za dva roky se můžete těšit.