Home » Blog » uvodni strana » Slované z DiviZny na Řípu

Slované z DiviZny na Řípu

DiviZnoví Zahradníci (čtvrťáci a páťáci) se na své pětidenní výpravě ponořili do tématu ranného středověku a mýtických příběhů o příchodu Slovanů s praotcem Čechem na Říp a následných časech. Během svých toulek (dosahujících minimálně 12km denního pochodu) objevovali nádhernou a divokou krajinu CHKO Kokořínsko, její pískovcové masivy mnoha roklí a jeskyní, které je nutné prolézt, vyšplhat nebo přeskočit. Prožívali hluboký stín lesů s prastarými duby, lípami a mnoha dalšími krásnými starými stromy, sluncem zalité louky s nádhernými kytkami i úrodná pole kolem obou důležitých českých řek Labe a Vltavy.

Vykřesali oheň a uvařili přírodní nápoj z nasbíraných bylin dle kněžky Drusady, vyřezali sošky svých dědů i domovojů a symbolické předměty pro rodový oltář, který osobně donesli na horu Říp. Odtud pohlédli do krajiny, která je zaslíbena kmenu Čechů a voní mlékem a medem.

Samozřejmě museli také prokázat odvahu a bojovného ducha v Lucké válce s kmenem Lučanů – vyrobit silné zbraně, překonat mnohé překážky a probít se ke svému vladykovi Čestmírovi (Tyrovi) v bitvě na Durynském poli. Byl to opravdu nabitý týden, plný dobrodružných zážitků, příběhů, legend a písní z prastarých časů.