Božena Sviráková

Třídní učitelka

Ve svém životě ráda žasnu, divím se a objevuji ve světě stále nové souvislosti. A s dětmi, ať už vlastními či školními, to jde velmi dobře. Ráda se s nimi vydávám do jejich kouzelných krajin, kde jsou mi skvělými průvodci. Jsem jim vděčná, že mne berou s sebou do svých her, fantazie i radostí. A já jsem jim zase ráda pomocníkem při poznávání, že svět je krásný a my se na této kráse můžeme podílet svými výtvory, činy, myšlenkami i vztahy. Na dětech mám nejraději jejich bezprostřednost a upřímnost. Stále žasnu nad nevyčerpatelnou studnicí jejich nejrůznějších skvělých i šílených nápadů. I naši 4 synové mi k tomu dávají nespočet příležitostí.
Vystudovala jsem Podnikatelskou fakultu, Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a absolvovala jsem tříletý seminář waldorfské pedagogiky pro učitele. Učila jsem v brněnské waldorfské škole hudební výchovu a ruční práce a v posledních letech mi bylo radostí působit také jako lektorka hudby na seminářích pro učitele.
Hraji na zobcové flétny, klavír, varhany a lyru. Mám ráda chození po horách, jízdu na koloběžce a na lyžích, vyhřívání na slunci, tvoření rukama a ticho. Zejména na to poslední mi však zbývá pramálo času.
V DiviZně jsem od zasetí jejího semínka, účastním se mnohého, co s péčí o ni souvisí a moc se těším, jak nám poroste a bude vzkvétat.