Jana Nawrathová

Pozemní stavby všeho druhu

Od roku 2002 jsme se s manželem zajímali o waldorfskou mateřskou školu, kam jsme v roce 2005 poslali našeho nejstaršího syna Kryštofa „abychom vyzkoušeli, zda to bude pro nás“. Školka mě vzala tak za srdce, že po dvou letech jsem neváhala vozit své dítě do Waldorfské základní školy z Kuřimi až do Brna Líšně.
Oslovil mě nejen přístup k mému dítěti a hodnoty, které tam byly v popředí, ale zejména společenství rodičů a učitelů. Dalo mi to možnost sdílet s našimi dětmi školní roky velmi intenzivně a šťastně.
Založením naší Základní školy DiviZna, na kterém se podílím, chci tyto hodnoty a způsob vzdělávání dále rozvíjet a spoluvytvářet. Prostředí plné hudby, komunikace, vztahů a spolupráce s druhými lidmi, prostředí, kde si děti mohou osahat věci vlastníma rukama, vyrábět a tvořit, to je prostředí, kde se cítím dobře a kde přirozeně vidím své místo. Rozeznívá to ve mně struny, které potřebuji, aby zněly i při školních letech naší nejmladší dcery. Těší mě vidět ostatní děti, jak rostou a rozvíjí se.
Mám ráda rukodělné činnosti, ráda hraji divadlo, maluji a baví mě tanec. Organizuji letní tábory pro rodiče s dětmi a víkendovky. Těší mě setkávat se s pestrými lidmi podobného ražení, společně muzicírovat, nebo chodit na výlety. Myslím si, že komunity různého druhu, mají v našich životech nezastupitelné místo a obohacují naše rodiny o sdílení životů s druhými lidmi.
V DiviZně mohu naplno uplatnit svoje organizační schopnosti a potřebu setkávání se s druhými lidmi.
Vystudovala jsem VUT fakultu stavební a celou svou praxi se věnuji stavebnictví. Jsem spíše praktik a ráda stavím. Jsem soudním znalcem a oceňuji nemovitosti. Umím také inženýrskou i realitní činnost. Mé profese bude nyní při přestavbě prostor Kuřimského zámku na naši školu potřeba.