Home » Co je nového » uvodni strana » Stavitelé na Pálavě

Stavitelé na Pálavě

Minulou středu podnikli naši Stavitelé další z výpadů do živé přírody. Tentokrát se vypravili na Pálavu a byl to vhled nejenom do říše rostlin, kterými je Pálava vyhlášená, ale i do říše zvířecí, zejména pak do říše hmyzu. Už jste někdy viděli jak hovniválové válí svou kuličku? DiviviZnovi ano (viděli, ne váleli).

Doprovodem školákům byla nejenom paní učitelka Maruška s paní asistentkou Petrou, ale i Elenčin tatínek Marek, který se coby bývalý učitel přírodopisu ujal role průvodce.

Stavitelé vyrazili z Bavor na Stolovou horu, odtud na Sirotčí hrádek, dále pak přes Klentnici úbočím Děvína na Dívčí hrady. Odtud pak už jenom do Dolních Věstonic na autobus.

A co že všechno Stavitelé na Pálavě viděli? Kromě zmíněných hovniválů také zlatohlávka, svinuli, střevlíka, tesaříka, cvrčka. Ze spousty rostlin které mohli vidět je třeba zmínit pálavský endemit hvozdík lumnitzerův pálavský