Home » Blog » Nezařazené » Terénní úpravy DiviZnové zahrady

Terénní úpravy DiviZnové zahrady

Dnes se za vydatného kuropění zakousl do trávníku za kuřimským zámkem bagřík, aby dal první obrysy budoucí DiviZnové zahradě. Všechna hlína je už tam, kde ji potřebujeme a tak nic nebrání započetí výsadby dřevin, tak jak je to v projektu naší zahrady.

Přítomnosti bagru jsme také využili k vykopání jam pro vzrostlejší stromy, kterým i z důvodů ne příliš výživného podloží musíme do velkých děr přilepšit kvalitnější hlínou a kompostem. Jen tak mezi řečí, 2 tuny kompostu jsme dostali jako sponzorský dar o firmy FERTIA z Blanska. Srdečně děkujeme!!!

Jak patrno z některých fotografií, o archeologické nálezy nebyla při bagrování nouze, bohužel všechny byly příliš mladé – pocházely z 2. poloviny 20. století, takže otevření DiviZnového muzea se odkládá na neurčito:-)

Více se o projektu DiviZnové zahrady dozvíte ZDE.