Home » Co je nového » uvodni strana » Ve čtvrtek na kole i pěšky

Ve čtvrtek na kole i pěšky

Že čtvrtky tráví DiviZnoví obvykle v terénu není žádnou novinkou. Tentokrát však třídní učitelé psali vysvědčení (psát slovní hodnocení není jen tak) a tak si všechny děti vzali na povel jazykáři, družináři, a asisenti. Nějstarší Peregríni vyrazili na cyklovýpravu do kraje kolem Pálavy, korunovanou zaslouženou koupelí v Novomlýnských nádržích. Tovaryši vyrazili také na kolech z Kuřimi do Veverské Bytíšky a poté proti proudu Svratky na Šárku. Cestou nemohli minout zmrzlinu a také jez, který si řádně užili spolu s místními kačenkami. Nejmladší Kteslíři popojeli autobusem do Lažánek a odtud po svých vyrazili také na Šárku kde se nejenom vykoupali v osvěživé Svratce, ale cestou si ještě zvládli v jednom z opuštěných lůmků uvařit pravý a nefalšovaný svatojánský čaj.