Home » Co je nového » uvodni strana » Výprava do Carnunta

Výprava do Carnunta

Ve čtvrtek, hned v úvodu epochy o starověkém Římě, se DiviZnoví Peregríni vydali na cestu do starověkého římského města Carnutum, které se nacházelo na území dnešního Rakouska, poblíž slovenských hranic. Na původních základech vojenského ležení a civilního města zde byla znovu vystavěna část jedné městské čtvrti ze 4. století a Peregríni tu téměř všemi smysly ochutnali tehdejší život. Poznali kouzlo římských lázní, podlahového topení, společných záchodů i starořímskou módu. Už ví, že bikiny a fitka nejsou jen záležitostí dnešní doby. Vyzkoušeli si psaní na voskové tabulky a zahráli si starořímskou hru. Obdivovali dochované zbytky Pohanské brány i rozlehlý amfiteátr. Zkrátka na několik hodin se přenesli o 1600 let zpět a bylo to báječné.