Home » Co je nového » uvodni strana » Výprava do Rudice

Výprava do Rudice

Tento čtvrtek, jak je již v DiviZně zvykem, patřil opět výpravě do terénu. Jiný byl v tom, že děti neprovázeli jejich třídní učitelé, ale družináři a asistenti. Třídní učitelé tak získali tolik potřebný klidný den na psaní vysvědčení. A kdo někdy namísto známek psal do vysvědčení slovní hodnocení ví, o čem mluvíme/ tedy vlastně píšeme).

Naši Malíři společně s Písaři se tentokráte vypravili do Moravského krasu, konkrétně do blízkého okolí obce Rudice. Kromě větrného mlýna, který stojí přímo v centu Rudice, se v okolí nacházejí dvě pozoruhodnosti. Jednou je samozřejmě Rudické propadání, kde Jedovnický potok mizí v podzemí, aby světlo světa spatřil zase až u Býčí skály. Druhým místem, které nelze minout je zatopený kaolinový lom. Jak si DiviZnoví tato dvě místa užili nejlépe napoví fotky.