Home » Co je nového » uvodni strana » Výprava do Seewalde

Výprava do Seewalde

V minulých dnech se pětičlenná skupina DiviZnových učitelů vypravila do Seewalde v severovýchodním Německu. Proč zrovna do Seewalde? Protože se zde nachází jedna z německých waldorfských škol, což by samo o sobě nebylo nijak zvláštní, kdyby se v ní již deset let nevyučovalo malotřídním způsobem, stejně jako v DiviZně. Po dvou dnech hospitací ve třídách se naši učitelé zúčastnili pedagogického sympozia právě o specifikách malotřídních škol ve waldorfském vzdělávacím systému, pořádaném německým Svazem svobodných waldorfských škol ve spolupráci s Waldorfskou školou Seewalde. Mimo jiné se zde potkali s kolegy z českých komunitních škol LesVes od Malé Skály, Ratolest z Ratají nad Sázavou a ze Základní školy waldorfské z Jinonic.

Z hospitací i sympozia si DiviZnoví přivezli spoustu impulsů, inspirace, zkušeností a podnětů. A zároveň i ujištění, že koncept waldorfské malotřídky je plnohodnotnou cestou ve waldorfském vzdělávání.

Zde si můžete přečíst článek z časopisu Člověk a výchova o waldorfské malotřídce v Seewalde.