Home » Blog » uvodni strana » Adventní zastavení

Adventní zastavení

Situace, které nám současný život přináší, nás na jednu stranu už opravdu unavují, na druhou stranu nás ponoukají k hledání neprošlapaných cestiček. Nejinak tomu bylo i při letošním Adventním zastavení. Po loňské on-line verzi (on-line prostoru už máme z letošní i loňské distanční výuky všichni opravdu po krk) museli DiviZnoví rodiče znovu přemýšlet, v jaké podobě akci pro své děti zorganizovat. A světe div se, vyšlo z toho opravdové zastavení a nebylo jenom jedno, ale hned čtyři.

S DiviZnovými školáky, jejich rodiči a učiteli jsme se sešli v sobotu před třetí adventní nedělí nad Lelekovicemi, u jednoho ze zastavení Sedmiradostné cesty, kde jsme se s písničkami přivítali. Jak symbolické – první zastavení u zastavení.

Odtud naše putování vedlo ke druhému zastavení na skalkách poblíž Studánky smíření. Tady jsme za hudebního doprovodu ozdobili stromečky pro zvířátka.

Třetí zastavení nás čekalo u rybníka nad Lelekovicemi, kde nás svým vystoupením oslnilo rodičovsko – učitelské vokálně – instrumentální seskupení Hanba nám. Přítomní potvrdí, že to byla paráda a vůbec žádná hanba…

Pak už nám zbyl jenom kousek cesty ke čtvrtému závěrečnému zastavení pod skalkami u Lelekovické sokolovny. Zde se přítomní tatínci začali věnovat ohni, zatímco maminky vytahovali kusy kožešin, rozličné pokrývky hlavy, historické obleky a jiné rekvizity.

Co z toho nakonec vyšlo? Krásné divadelní ztvárnění vánočního příběhu s doprovodem hudby.
A protože jsme za celé odpoledne v tom opravdu zimním počasí řádně promrzli, čekal nás na úplný závěr našeho zastavení kotel horkého punče.