Home » Blog » uvodni strana » Běh pro Afriku

Běh pro Afriku

Jak se dá běháním kolem kuřimského rybníka Srpek umožnit gambijským dětem chodit do školy? Jednoduše, obíháte kolem rybníka a za každé kolečko získáte od sponzora (kuřimské firmy, či DiviZnového rodiče) určitou částku. Když dětí běhá málo a mají malou kondičku, moc africkým školákům nepomůžou. Když jich ale v sobotu, po DiviZnovém jarním jarmarku, přijde běhat 32, tak za hodinu naběhají 225 koleček (cca 160 km). No a když se k nim přidá i 25 dospěláků z řad učitelů a DiviZnových rodičů, dosáhne finální částka výše téměř 50 000,- Kč.

No a jak to pomůže gambijským školákům? Tak, že vyběhanou částkou zajistíme prostřednictvím projektu Kola pro Afriku dopravu cca 50 darovaných jízdních kol z Česka do Gambie. Tam se distribuují místním školákům, kterým zkrátí dalekou cestu z jejich domovů do škol a vůbec jim umožní, nějakou školu navštěvovat.

Na tomto místě je třeba poděkovat těm, bez kterých by se akce nemohla konat. Duši projektu Běhu pro Afriku DiviZnové paní učitelce Marii Pavoničové, sponzorským firmám Green Idea a Fikar a všem DiviZnovým rodičům, kteří se na sponzorování běhu podíleli. A hlavně DiviZnovým školákům za jejich skvělé výkony. Nejlepší běžec, třeťák Tim, oběhl za hodinu Srpek dokonce 15 krát.

Na závěr se možná zeptáte, proč jsme podporovali zrovna děti z Afriky? Protože naši nejstarší školáci ze třídy Alchymistů se letos v epoše zeměpisu několik týdnů zaobírali právě Afrikou a v rámci této epochy se měli možnost s projektem Kola pro Afriku seznámit prostřednictvím besedy s jeho duchovním otcem Romanem Posoldou.