Home » Blog » uvodni strana » Brigáda na DiviZnové zahradě

Brigáda na DiviZnové zahradě

V sobotu jsme se opět sešli na DiviZnové zahradě, tentokrát ne ke slavnosti, ale k práci. Altán je již dokončen, ale na jeho okolí je ještě spousta nedodělků. Hlavním tématem bylo odvodnění plochy, mezi altánem a hledištěm. Letní přívalové deště ukázaly slabiny našeho řešení a proto bylo potřeba dalších úprav.

Mimo drenáže před altánem jsme také seli trávu na stupně hlediště, zatloukali akátové sloupky, upravovali plochy za altánem a také budovali nový zvýšený záhon, na kterém budou naši Zahradníci v tomto školním roce provádět své pěstitelské pokusy.

Zatímco rodiče pracovali, děti vyráběly z dřevěné kulatiny vybavení pro starou vikingskou hru KUBB.

Počasí se vydařilo skvěle (na sluníčku na tričko, ve stínu na teplou mikinu), kotlíkový guláš v podání DiviZnových maminek chutnal báječně, práce jsme udělali obrovský kus a ještě jsme si u toho skvěle popovídali. Pravdou je, že školní komunita se tvoří lépe při společném díle (či jídle:-), než na třídní schůzce. Během dne se totiž na zahradě vystřídalo na 30 rodičů a stejný počet dětí.