Home » Blog » uvodni strana » DiviZnový altán roste

DiviZnový altán roste

Po výsadbě zeleně a dokončení hlediště amfiteátru, jsme se při budování DiviZnové zahrady mohli konečně posunout do stavby samotného srdce našeho úsilí a to do DiviZnového altánu. Ten v těchto dnech roste jako z vody a již jeho současná podoba dokazuje, že nejde jenom o nějakou hobymarketovou chatku, ale o velmi zajímavý architektonický objekt, který se stane důstojnou součástí zámecké zahrady i celého kuřimského zámku. Pevně věříme, že se nic nepokazí a že v hotovém altánu s našimi školáky zakončíme letošní školní rok!

A protože co není standardní, není také levné, vyšplhal se rozpočet samotného altánu na 400 000,- korun. Tuto částku samozřejmě nejsme schopni významě pokrýt z provozního rozpočtu DiviZny, proto projekt financujeme současně z několika zdrojů:

100 000,- korun jsme získali z komunitního grantového programu „Dokážeme víc“
15 000,- korun věnovali DiviZnoví školáci z výtěžku z Adventního krámku
70 000,- korun jsme dostali jako dotaci z rozpočtu města Kuřim
60 000,- korun půjde do altánu z rozpočtu DiviZny
68 000,- korun jsme zatím vybrali ve veřejné sbírce Nadace České spořitelny
20 000,- korun nám ještě Česká spořitelna k naší sbírce přihodí

To máme dohromady pěkných 333 000,- korun. Chybí nám tedy v tuto chvíli nějakých 67 000,- korun, které zatím pokryjeme z půjček zakladatelů školy.

Pokud máte chuť vy, nebo někdo z vašeho okolí na altán přispět, neváhejte. Můžete to provést prostřednictvím veřejné sbírky darujme.cz, která ještě běží do 18. června letošního roku. Možná že i někdo z vašich zaměstnavatelů má neodolatelnou touhu věnovat nějakou zajímavou částku na dobrý počin… Jen se o tom potřebuje dozvědět!