Home » Blog » uvodni strana » Do školy jako za starých časů

Do školy jako za starých časů

Ve čtvrtek jsme se s Alchymisty vydali „pěšky do školy“ tak, jak to bývalo zvykem za starých časů našich babiček a prababiček. Prostě opravdu pěšky. Prošli jsme cestu 9km podle vytištěné mapy, která byla připravena pomocí aplikace Mapy.cz. A zjistili jsme, že co se týče zobrazených orientačních bodů, je verze „turistická mapa“ opravdu o mnoho lepší, než ta verze „obecná“. Také jsme si ověřili, jak důležité je chápat měřítko mapy. Tuto off-line mapu jsme porovnávali s možnostmi, které nabízí on-line aplikace Mapy.cz v mobilu.

… ale hlavně, jsme se nezapomněli dívat na krásy přírody kolem sebe!
Která fotka by se mohla jmenovat … např. „Bohatství přírody“?

Více se o zapojení DiviZny do projektu Pěšky do školy dozvíte ZDE.