Home » Co je nového » Pěšky do DiviZny » Lesníci také chodí pěšky

Lesníci také chodí pěšky

Naše třída Lesníků si projekt Pěšky do školy náležitě užívá. Dopravování do školy pěšky, na kole, koloběžce, autobusem či vlakem propojuje s výukou o místě, kde žiji, s matematikou i češtinou a dalšími oblastmi. Pan učitel připravil mapu, na které si děti našly, kde kdo bydlí. Změřily si vzdálenost od školy, přepočetly ji podle měřítka mapy na kilometry a každý den sčítají, kolik kilometrů ten daný den společně ušetřily autům. Do svého pěšího deníku každý den zaznamenají pěkně celou větou a pokud možno pravopisně správně svůj zážitek z cesty do školy. A tak jsme zjistili, že někteří objevili novou cestu do školy, jiní zase po cestě potkali ploštice nebo si povídali vtipy.

Více se o zapojení DiviZny do projektu Pěšky do školy dozvíte ZDE.