Home » Blog » uvodni strana » Starořecká olympiáda – den druhý

Starořecká olympiáda – den druhý

V sobotu ráno jsme se příjemnou procházkou kolem Srpku přesunuli ze školy do kuřimského atletického areálu. Zde jsme za zpěvu olympijské hymny slavnostně zapálili olympijský oheň a klání v jednotlivých disciplínách mohlo začít.

Města se během dne střídala na stanovištích s jednotlivými disciplínami. K technicky nejnáročnějším patřily hod oštěpem a hod diskem.

Skákali jsme do dálky i do výšky. Zatímco skok do dálky byl víceméně konvenční, skok vysoký se obešel bez matračkového moře a laťky. Pro náš účel stačila tráva a dlouhá guma.

Překážkový běh nebyl jenom během přes překážky. Ty se střídavě přeskakovaly a podlézaly a nechybělo v něm kličkování, přenášení kruhů a další vypečenosti.

Zápas byl o tom, vytlačit protivníka ven z kruhu. Zde mezi sebou soutěžila jednotlivá města.

Jednotlivá města mezi sebou zápolila i ve štafetovém běhu. Tato disciplína byla rozhodně nejnapínavější a i divácky nejatraktivnější.

Jaké by to byly olympijské hry bez maratónského běhu? Ten náš byl sice o něco kratší než 42,195 km, ale i tak stál za to. Na rozdíl od ostatních disciplín běžely maraton zvlášť holky a zvlášť kluci.

A co jiného by mohlo být na závěr než vyhlášení výsledků a závěrečný ceremoniál. Slavným vítězům přišel poblahopřát i kuřimský místostarosta pan Petr Ondrášek.

A kteréže město se stalo vítězem starořecké olympiády? No přece DELFY.

Na úplný závěr jsme pak zhasli olympijský oheň a rozjeli se do svých českých a slovenských domovů.

Více se o starořecké olympiádě dozvíte ZDE