Home » Blog » uvodni strana » Starořecká olympiáda – den první

Starořecká olympiáda – den první

Slavnostní zahájení starořecké olympiády se odehrálo jak jinak než v amfiteátru v DiviZnové zahradě. Na úvod zazněl starobylý řecký hymnus Agios O Theos v podání příležitostného učitelsko – rodičovského orchestru. Během následujícího zahajovacího ceremoniálu zazněla olympijská hymna, průpověď a olympijský slib. Poté se olympionici rozdělili do šesti měst (polis) pod vedením prétorů.

Po zahájení program olympiády pokračoval program tzv. mýtickými kvestíky. Olympionici se potýkali na stanovištích v zámecké zahradě, přilehlém parku a blízkém okolí kuřimského zámku, s nelehkými úkoly inspirovanými řeckou mytologií. Mohli se tak potkat např. s Minotaurem, Kyklopem, Medúzou, Sisyfem a dalšími starořeckými výtečníky.

Po večeři se všichni sešli opět v amfiteátru k divadelnímu představení Homérovy Odyssey. Nebylo to ale představení zcela konvenční. Každá ze škol účastnících se olympiády nacvičila jinou část z tohoto eposu a dohromady je pak v celá příběh pospojoval vypravěč v osobě DiviZnové paní učitelky Marie Pavoničové.

Pak už všechny čekal nocleh na zámku. Postele s nebesy se nekonaly. Dokonale je nahradily spacáky a karimatky na zemi v Diviznových třídách.

Více se o starořecké olympiádě dozvíte ZDE